Günün Şarkısı:)

Bütün gün kreşinde faaliyet içerisinde olan Maya evde canı sıkılınca yapmak istediği şeyleri yeni bir huy çıkararak anlatmaya başladı bugünlerde. Eğer babası ile bize bir şey yaptırmak istediği bir konu varsa direkt bize söylemeden kendi kendi ile konuşmaya başlıyor bize duyurarak. En yakın arkadaşı da ” Canı ” . Evet yanlış duymadınız kendi canı ile bir hayal arkadaşı gibi göstererek konuşuyor.

” Canım neden dışarı çıkmak istiyorsun ki, Nutella ekmek annem şimdi vermez canım isteme artık, Anneannemi arayamam şimdi canım belki sonra, Okula neden gitmek istemiyorsun ki anlayamıyorum canım ” gibi cümleler kuruyor . Bakıyor ki bizden tepki yok sonra yanımıza gelip direkt arzularını söylemeye başlıyor güya ortam hazırlıyor akıllı tilki.
Hele bir de “Neden bu şekilde yapıyorsun ya da yaptın ?” sorularımıza verdiği cevabıda takdire şayan ” CANIM istedi napiyim!”

Bugünde canının sıkıldığı her halinden belli olduğu günlerden bir gündü yaşadığı. Bayram tatili olması nedeni ile evde biraz dinlenmeyi hedefleyen babaya Maya sesini aynen şu cümlelerle duyurdu ” Bak canım dışarı çıkmak istiyorsun ama babamın bugün evde kalması gerekiyormuş. Belki annem seni gezdirebilir. ”

Bizde Maya’yı ve canını üzemedik bugün. Havanın güneşli olması da bu kararımızı destekleyince deniz kenarına kaçtık. Sahile yakın olan Çam ağaçlarının altında koşturduk, yere dökülen kozalakları topladık kedi ve canı ile. Onun tabiri ile “kazolak” 🙂 Evimizin baş köşesinde yerlerini bile aldılar kazolaklar.

Rüzgarın şiddetini yüzümüzde hissedince de arabanın bagajında uçurulmayı uzun zamandır bekleyen Maya’nın uçurtmasını hatırladık. Ve biz üç çocuk uçurtma heyecanı ile şenlendik bir anda.

Unutmuş olduğum o hissi yaşadım. ” Özgürlük”. Sizi bilmem ama ben çocukken her uçurtma uçurduğumda kendimi çok özgür hissederdim belki uçurtmamın ipi ile dans eden rüzgarın etkisi ya da martıların sesi. Sevgili ile ben daha çok eğlendik bugün; kedi için çok fazla bir anlamı olmasa da uçurtmayı biz çok özlemişiz. Çocukluğumu özlemişim, canım babamın her bahar döneminde eve elinde çıta,ip ve muhakkak kırmızı olan defter kaplama kağıdı ile gelişini özlemişim. Bunu hatırladım ben bugün. Ruhumun rüzgar ile özgür olduğu o anları özlemişim.

Sanırım yarın ki plan şimdiden hazır 🙂

Her anınız çocukluğunuzda ki masum mutluluklarınız tadında olsun bu bayram.

Unutmuşum

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir