Turuncu’nun, kahverengi’nin hele  sarının bambaşka tonlarını görme fırsatını yakaladım minik Tekirdağ kaçamağımızda bu hafta sonu , birde yolculuğumuza yağmurda katılınca ballı kaymak tadındaydı 🙂

Yağmurun  o toprak ile birleşmesinden doğan muhteşem kokusunu nasıl da severiz hepimiz, açarız camlarımızı içimize doldurmaya çalışırız ya hani yüzümüzde bir gülümseme ile. İşte o duyguyu ben delice yaşadım desem yeridir. Bardaktan boşanırcasına yağan  yağmur ve arkasından doğaya yayılan o muhteşem toprak kokusu  .

Aile dostu arkadaşlarımızla çok güzel iki gün geçirdik Tekirdağ’da. Tatilimizin ilk günü nasıl güneşli nasıl sıcacık bir gün yaşattı İlkbahar’dan kalma bir hava ile bize güneş ; ertesi gün ise “Eh!bu sana yeter sen gel bir de yağmur ile toprağın aşkını gör” dercesine bir hava ile karşılaştık.

Güneş bizi nasıl ısıttıysa yağmurda bir o kadar ruhumuzu ıslattı diyebilirim.

Tekirdağ’dan ayrılırken o muhteşem yağmurun etkisiyle tarlaların , ağaçların rengi bambaşka göründü gözüme… Kahverengi ile turuncu birde hani o ünlü boya reklamında ki slogan gibi “Hazan Sarı” birbiriyle birleşince ……

Sonbahar bambaşka göründün gözüme , belki mevsimlerden kışı da İstanbul’da değilde başka bir yerde yaşamalıyım; mevsimleri unutuyoruz seninle savaşmaktan ben bunu farkettim.

Bu şarkı da Sonbahar için olsun 🙂

Sonbahar’a başka baktım

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir