Önceden yuvarlak yüzler ve onların gözleri vardı sonradan saçlar ve kulaklar eklenmeye başladı. Bir tek vücudu çizmek istemezdi sadece koca koca kafalar ve onların gülen yüzleri.

Şimdilerde ise resimlerde kompozisyon var artık. İnsanlar, hayvanlar, gökyüzü ve insanların vücutları. :)İnsanların yüzlerinde kocaman gülücükler var hep, ne mutlu! Hayvanlar ara ara pembe olsa da sonrasında normal renklerine kavuşur oldu.

Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma günü adına kreşi ile birlikte Darıca Hayvanat Bahçesi’ne gitti bizim kedi , orda da sanırım en çok Aslanı sevmiş olacak ki okula dönünce resmini çizmiş. Hastalıklarla boğuştuğum şu aralar ne iyi geldi onun bu çizimi anlatamam.

Resimleri artık şekilleniyor, doğduğundan beri yoğurulan hamuru başka başka şekillere bürünüyor. O büyüdüğünü bana gösterdikçe bende bir bayram havası….

Maskeli balo düzenlendi geçen kreşinde, o gün için elbise giyilmesi gerektiğini bana söyledi. Evet kendisi özellikle bunu söyledi çorabına kadar kendi seçti , derken iş ayakkabı olayına gelince benim giydirdiklerimi beğenmeyip ” Anne! prenses ayakkabılarım olur buna , bu giydirdiklerin olmazzz!”

Bende bir tokat yemişlik hali ….

Dedim ya büyüyor hem kendi hem çevresi, senin ona gösterdiklerin ile onun gördükleri arasında gidip gelmeler başladı ufaktan ufaktan. Hatta geçen bana kızıp sırt çantasına eline geçen hangi kıyafeti varsa doldurup bir de mutfağa gidip patlatmak için aldığımız mısır poşetini de çantasına koyup ” Ben Azra’ya ( kuzeni) gidicem ” demesi. Onun yüzüne bakarken beynimde dolaşan tilkiler ah! bir bilseniz. Hep bu yaşta mı kalsa acep? bilemedim ki.

P.S: Büyüdükçe bazı sözcükleri de ister istemez dokunuyor ama neyse! ” Anne sen benim kraliçemsin babamda prensim biliyor musun?”

Resimler şekillenmeye başlar…

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir