Bugün dışarıda yapılacak çok işim olmasına rağmen kediyide aldım yanıma. Onu hayatımdan hem soyutlamak istemediğimden hemde topluluk içerisinde bekleme ve sakin kalma süresini uzatmaya çalışmamdan aldım yanıma.

Tamam tamam itiraf ediyorum 🙂 anneannemiz kafasını dinlesin birazcık diye kaçırdım kediyi.

Soğuk bir gün olduğunu dışarıya çıktığımızda yüzümüzü yalayan ayazdan anladık. Tıngır mıngır konuşa konuşa koyulduk yola; onunla dolaşmak çok keyifli ah bir de “yoruldum artık kucağa al ” demesi olmasa.

Ama akıllı anne ne yapar buna da çözüm bulur 🙂  Sokakta ki her su birikintisinin içine dalmasına izin verir. Ayağında ki çok sevdiği çizmeleriyle sokakta ki her birikintiye daldık, birden kendi küçüklüğüm geldi gözüme. BAYILIRDIM!!! Allahım yağmur yağdığında sokaklar benim için bulunmaz  oyun fırsatıydı tabi eve gelince annemden yediğim zıngıt haricinde. İster istemez çizmelerim su alırdı annemde hastalanıcam diye önceden fırçalardı !:)

Bankaya kadar bir güzel yürüdük, üstümüz başımız çamur içinde oldu ama olsun OMO ne der. “Kirlenmek güzeldir” Bankada beklerken etrafa meraklı gözlerle bakışı, çalışanlara laf atması çok keyifliydi.

İşimiz bitince kuş , kedi ne varsa kovaladık eve dönerken; yorulmaya başlayınca da kucağıma atlayıp ona söz verdiğim çikolatayı hatırlatarak ” Anne kukulatamı al” dedi zilli.

Ben orda bir sarıl bir öp bi kokla.

Evimize geldiğimizde ki o  muhteşem kokuyu ah burdan bir gönderebilsem size. Maya ile eve girer girmez bizi sarmalayan bir portakal kokusu. Aman Allahım! Anneannemiz boş oturmamış evde ki portakalları reçel yapmaya koyulmuş. Daha tadamadık ama ciğerci kedisi gibi dolanıyorum tencerenin etrafında.

P.S: Anneannemizinde doğum gününü kutladık bu arada, arayada onu sıkıştırdık . Bölük pörçük bi post oldu ama siz anladınız beni 🙂

Portakal kokusu sarmış dört bi yanımı.

Yazı dolaşımı


Portakal kokusu sarmış dört bi yanımı.” için 2 yorum

  1. Bir çocuğun annesinin yanında büyümesi kadar güzel birşey yok. Ve bir anne içinde çocuğu büyürken yanında olmak kadar güzel birşey… Annanenin doğum günü kutlu olsun sevgilerimi ilet öpüyorum onu kocaman daha nice yaşlara çocukları, torunları ve torunlarının çocuklarıyla 😉

    1. Sana katılıyorum , bazen sıkılıyor gibi olsak da onunla gececek zaman kısıtlı bır kac sene sonra istesekte yanımızda kalmak istemiyecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir