Kafamdan geçenleri cümlelere nasıl dökebilirim onun derdindeyim şu an.  Düzgün cümleleri bulabilmek o kadar zor ki benim için.  İnsan bazen konuşmak istemez ve sadece karşısında oturana boş boş bakar ya hah! tam o duygudayım çok uzun zamandır.

Nerelerdeydin diye merak edenlere cevabım ;yeni bir sayfa açıldı hayatımızda. Annem ayağından ameliyat oldu ve ayağının dizinin alt kısmını kaybetmek zorunda kaldı. Sağlığına kavuştu ama bundan sonra hem o hem biz yepyeni tecrübeler yaşayacağız. Alışmak zorunda olacağı bir protezi var şimdi ve yürümeyi yeniden öğreneceği günleri var önünde.

2013 bize ailecek voleyi vurdu tam karnımızın ortasına. Nefesimiz kesildi, nefes almak zorlaştı. Sağ gösterip sol vurdu.

Bu yaşadıklarımda bana öğretilen bu bölümde Ailemin ne kadar güçlü olduğu oldu.  Kocaman kocaman yüreklere sahip çok büyük zenginliğe sahip olduğumu gösterdi 2013.  Evet çok acıdı bu sefer.

Mutlulukta hüzünde çok uzun sürmüyor.

Sevgi ile kalın.

Nerden başlasam ?

Yazı dolaşımı


Nerden başlasam ?” için bir yorum

  1. Nilay’ım , güçlü kardeşim benim…
    Hayat tecrübesi yaşla alakalı değil canım, değilmiş daha doğrusu ben de bunu öğrendim biriktirdiğim hayatımda. Ama en önemlisinin de işte o kocaman yürekli , çok güçlü, gücüne güç katan ailenin zenginliğini ; aynı senin dediğin gibi …Herşeyin başında sağlıklı olmanın önemini…Sen yaşına rağmen acılarla, sevinçlerle, hüzünlerle , yeri geldiğinde mutluluklarla biriktirdin hayatı. Ama belki de çoğumuzun yapamadığı kadar dik durdıun hayatta herşeye rağmen kayıplarına rağmen . Bundan dolayı senin gibi bir kardeşim olduğu için kendimi çok şansli hissediyorum.Biliyorum ki ve eminm ki bu maneviyatın sayesinde bundan sonrası çok güzel olacak birtanem …Hüznün çok kısa , mutlulukların her daim olsun Nilay’ımm…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir