Uzun zamandır Maya’yı bir gösteriye ya da tiyatroya götürmek istiyordum.  Nasıl olur, durur mu, sıkılırmı acaba ? derken. Geçen kuzenimin beni yönlendirmesiyle Mıckey Mouse Live’ın gösterisine götürmeye karar verdik.

Sevgiliyle konuştuk ve ikisinin gösteriye girmesine benimde cafe’de herhangi bir aksiliğe karşı beklememe karar verdik. Baba aşığı olan kızım bazen anneee! diye mızıkcılık yapabiliyor bunu bildiğimizden ; kitabımı çantaya koyarak 90 dakika en azından bölünmeden okumanın zevkini çıkartırım diye  hayal kurarak Haliç Kongre Merkezine gösteri zamanı yola çıktık. Sevgili ile ben   daha çok heyecan yaşıyorduk kedinin yerine o gün.

Gösteri yerine vardığımızda her yerde bir anne baba koşusturmacası vardı çocuklarının peşinde. Eee  madem böyle bir oyun kurulmuştu bizde kediyi meydana salınca sevgiliyle bende dahil olduk bu oyuna 🙂

Prensip olarak her zaman randevu saatinden erken gitmeye gayret ederim, o gün de aynısı oldu doğal olarak ; ama hayatımda ilk kez bunun çocukla  yanlış olduğunu öğrenmiş bulundum.

Maya, cocukların oynaması ıcın kurulan bilgisayar  standlarında daha fazla eğleneceğine karar verince biz sevgiliyle onu gösteriye sokuncaya kadar kan ter içinde kaldık. Babasıyla mutlu mesut aklı dışarıda kalsada gösteri vaktinden on dakika önce içeri sokabildik.

Bende mutlu mutlu cafeye oturup, kahvemi ısmarlayayıp, kitabımı açıp okumaya başladıktan beş dakika sonra sevgilinin acı acı çaldırdığı telefonla bu hayalden uyanmak zorunda kaldım.Başında da belirttiğim gibi anne! krizi tutmuştu! Bu sefer sevgili yerine içeri ben girdim fakat kedinin krizine bende çözüm olamadım, bu seferde ” Bilgisayarda oynamak istiyorummmmmm!” krizine girince bana soldan soldan gelmeye başladılar.:)

Gösterinin başlamasına bir iki dakika kalmıştı ama inanın bana saatler gibi geldi . Bir yandan kediyi sakinleştirmeye çalışırken bir yandan da içimden kendime hayıflanıyordum.” Ne gerek vardı Nilay! Demek ki daha hazır değilmiş böyle bir ortama.”diye.

Sonra bir anda gösteri başlayınca büyü başladı, benim cadı, zırlayan, avaz avaz bağıran kız bir anda SUSTU!

90 dakika muhteşem geçti, ışıklar, kostümler, kıyafetler inanın biz büyükleri bile etkiledi. Ara verilmesin hep devam etsin istedim ben bile. Mıckey Mouse, Minnie, Donald, Goofy, Alaaddinin sihirli lambası, Oyuncak hikayesinde ki kovboy, Deniz Kızları( ki benim favorim onlardı) çok ama çok güzellerdi.

Hazır karne tatiline giren çocuklara ve  Maya’nın yaş grubunda olan minikleri nereye götürsek diye düşünen herkese öneririm. Kediyle aynı yaş grubunda olanlar lütfen 10 dakika önce gidin 🙂

Gösteriden sonra arabada uzun süre Mıckey Mouse’un yaptıklarını babasına anlatmasını dinledik kedinin tabi ben o sırada bedenen yanlarında olsamda ruhen değildim. Üstümden bir kedi geçti sanki! kıvamındaydım eve gidene kadar.

Mıckey Mouse Gösterisindeydik.

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir