Ben üçüncü Maya’da dördüncü kuşak. Anneannem ve annem beraber yaşayan sürekli didişen ama bir türlü birbirlerinden vazgeçemeyen anne-kız ilişkisi içerisindedirler. Herkese anneannem gibi bir melek temenni ederim . Hani derler ya sadece kanatları eksik , herkesin anneannesi kendine güzeldir eminim. Ama inanın benim ki bambaşka bir kadın . Onun için yapamayacağım şey yoktur o kadar çok severim kendisini ki Maya’nın göbek adaşıdır. Hafize.

Hafize Sultan ; doğumundan beri oldukça zorluklarla büyümüş ama yaşadıklarından hiç bir zaman şikayetçi olmamış ruhani kadındır. Yaşanan her şeyin bir anlamı var der. O kadar kişisel gelişim kitaplarını okumak yerine bazen onunla konuşmak hayatı anlamama daha çok yardımcı. Kısaca kadın olayı çözmüş 🙂

Bazı insanların yaşam enerjisi yüksek olur. Doğuştan yaradan tarafından verilen en büyük hediyedir bana göre ki sanırım bende bu hediyeden nasip alanlardanım. Anneannem de bu hediyeden payını alanlardan. Kısaca hayat dolu bir kadın koca bir MAŞALLAH diyin lütfen. 6 tane torunu var Hafize sultanın , ben üç numarayım . Hepsinin yeri gönlünde ayrıdır ama birazcık erkek torunlarını daha çok kayırır. Belki 3 kızı olmasından dolayıdır ne bileyim. Her daim damatları onun için çok değerli olmuştur. Sebebini sorduğumda bana ” Damatlarımı tabii ki koruyacağım ben onları koruyayayım ki onlarda kızlarımı yüceltsinler” mantığına sahip biri 🙂 Kurnaz kedi 🙂

Şimdi bu yazdıklarımı okusa ” Hadi be sende” der. Hepimiz onun için çok farklıyız. Hepimizin yeri onun o koca gönlünde ayrıdır. Herkesi alabilir o güzel kalbine.

Konuyu nereye bağlayacağım bakın şimdi.

Bizim 4 kuşak birbirimiz ile çatışmalarımız çok meşhurdur. Birinci kuşak yani anneannem ile üçüncü kuşak yani ben oldukça iyi anlaşırız arada takışır seslerimiz yükselir fakat o benim CAHİLLİĞİME verip konunun içinden çıkar. Dedim ya kurnaz.

İkinci kuşak yani annem de dördüncü kuşağın yani Maya’nın her istediğini yaptığı için aralarından su sızmaz bir nevi çıkar ilişkisi 🙂

Bugün aramızda bir iletişim kargaşısı oldu ve bunu unutmamak adına bloguma karalamak istedim. Diyalogumuz aynen aşağıda geçtiği gibidir harfi harfine.

Ben yazılkta olan annemi ararım.

– Alo! Anne nasılsın ? Neler yapıyorsunuz hava serinledimi Saroz’da?

Annem:
– Oldukça serinledi evet. Artık dönmek gerekir .
Nilay bir şey sorucam sana. Maya okulda ne yiyor, içiyor, ne giydiiyorsun? sıkı giydirmeye dikkat et, üşütüyorlar çocuğu sonra hastanelerden çıkmıyorsun!

Ben:
– Annnnee! Her aradığımda bunu hatırlatmak zorundamısın? Merak etme annesi olarak yapmam gerekenleri biliyorum sen burayı merak etme. Bu arada senin şeker seviyen nasıl?

Annem:
-İyi! Her aradığında bunu sormak zorundamısın? Bir şekilde idare ediyorum.

Ben:
-Anneannem nasıl pamuğum benim? Artık dönünde şu benim çiçeklerime ilgi göstersin artık!

Annem:
– Sen bir tek anneanneni sor zaten? Herneyse Maya napıyor Arda ile Azra okula alışabilmişlermi? ( Arda ve Azra bizim diğer ikizler bu arada halen beni sormak yok )

Ben:
– :)))) İyiler merak etme anne , senin tansiyonun kaç? ( Bilerek her gün sorduğum sıkıcı soruları soruyorum)

Annem:
– Nilay sıkıyorsun?

Ben:
– Sende bu sorularınla sıkıyorsun?

ANNEANNEM arka fonda :

– Merak etme burda da beni sıkıyor 🙂

Nilay:
– UPSSS!….

Kuşak Çatışması tatlı tatlı 🙂

Yazı dolaşımı


Kuşak Çatışması tatlı tatlı :)” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir