Maya ile birlikte bir ilk gerçekleştidik bu hafta sonu; ilk  tiyatro deneyimini yaşadı .  Akbank Çocuk Tiyatrosu'nun sunduğu " En Mutlu Kim ?" oyununu seyrettik ailecek 🙂 . Hatta oyunu seyrederken sevgiliye sordum " biz ne kadar zaman oldu tiyatroya gitmeyeli?" sanırım yıllar yıllar ; dilime kırmızı biber hemen .

Maya'nın bu ilk tiyatro deneyiminden  hemen sonra ayrıca kendimiz  için de bir tiyatro etkinliği düzenlesem iyi olacak; şaka bir yana nasıl özlemişim o tiyatro havasını, sahnesini, müziğini, ışığını.  

Kedi ile gidilen ilk gösteri olduğu için acaba nasıl karşılar, karanlık ortamda huzursuzlanır mı?, dikkatini verebilirmi? diye ben kendi kendime endişe enerjimi yayarken ona ; o her zaman ki gibi kendinden emin gitti  koltuğuna oturdu ve beklemeye başladı sakinlik içerisinde. Bazen beni çok şaşırtıyor nerede ne tepki verebileceğini hiç kestiremiyorum. 

Taksim'de bulunan Akbank Sanat Merkezi'nde seyrettik biz oyunu oldukça kalabalık seyircisi ile  birlikte, arada bizim gibi kaynayan 4-5 yetişkin de yok değildi hani .) Oldukça zevkli bir oyundu. Anne babalarında sıkılmaması için oyunun aralarına yayılan espriler oldukça başarılı idi. Sürekli canlı  ritm tutulması,  bizim kültürümüzün süper kahramanı  Keloğlan karakterinin canlandırılması benim için oldukça keyifliydi. Oyun başlarken bir süre ışıkların açık tutulması ve çocuklar oyunda ki karaktere alıştıktan sonra ışıkların kapatılıp fona müzik konulması Maya gibi ilk defa bu tarz ortama giren çocukların ürkmemesini sağladı. Bu sebepten koca bir alkış benden .

Hafta sonu için çocuklar ile birlikte ne yapalım diye düşünürseniz eğer, " En Mutlu Kim?" oyununu mutlaka öneririm. Sanırım Şaşkınbakkal'da ki Marks & Spencer mağazasında bulunan Mini Sahne Çocuk Klubün' de gösteride bulunacaklar bir süre .  Bu arada Akbank Sanat Merkezi bünyesinde çocuklar için oldukça güzel sanat atölyeleride bulunmakta ilgilenirseniz buraya bir tık..

 

İlk Tiyatro Deneyimi

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir