İnternetten siparişini verdiğim çizmelerimi getiren kargo şirketinin zile basması ile birden hayatımız 180 derece değişti. iki gündür daha doğrusu son iki haftadır Maya’da bazı fırtınalar kopuyor benim anlam veremediğim.

Babasından beni kıskanması zaten bilindik bir durum fakat yeni alınan çizmelerimden sonra olay daha da büyüdü. Kargo paketini açtığım an ” Neden bana da TOPUKLU çizme alınmıyor, neden bende senin çizmelerin gibi giyemiyorum, ruj süremiyorum, makyaj yapamıyorum, fön çekemiyorum?” ???????

BU sebepten sanırım bugünlerde kendini ya da kız kuzenlerini çizerken hep topuklu ayakkabı çiziyor resimlerinde.

Nasıl yaklaşmaya çalışırsam çalışayım, ne kadar cümle kurarsam kurayım kesinlikle işlemiyor. Ona sesimi duyuramıyorum. Sadece onun gözlerine baktıkça bana olan kızgınlığı ya da kıskançlık duygusunu görüyorum? Nefesimi tutsam da sakin kalabilmek adına onun yanından uzaklaşmayı denesem de , onun bende belirlemiş olduğu sınır kapıları bugünlerde inanılmaz zorlanıyor. Sürekli bir volüm artşı var şu an evde ve bu da beni çok rahatsız ediyor. Her volümüm arttığında iç sesim Doğan Cüceloğlu’nun sözlerini tekrarlıyor. ” Kendi çaresizliğini sesini yükselterek onu bastırmaya çalışma” Offff! ki ne of…

Bugün arabada geçen bir konuşmayı aktarmak istiyorum hem de ileride bana ve ona hatıra olarak kalması adına. ” Söz uçar yazı kalır” ne de olsa 🙂

Araba ile seyahat ederken yolun kenarında bekleyen Trafik Polis aracını farkeden Maya’dan inciler;

– Anne! Trafik polisi ceza yazmak için mi bekliyor?
– Evet canım
-Peki Anne!Polisler nerde?
-Arabanın içindeler sanırım canım
-Araba nerde peki anne?
-Yolun kenarında duruyordu ya Maya’cım.
-Peki Anne neden orda duruyorlardı Hırsız yakalamak içinmi?
-Hayır Maya onlar Trafik Polisi sadece biz şöförlerin hataları olursa onları ikaz etmek için.
-Peki Anne söylermisin neden orda duruyorlardı?
-CANLARI ÖYLE İSTEMİŞ MAAYA!!! OLDU MU?

Sessizlik

– Babacım lütfen benim şarkımı açarmısın? Teşekkür ederim .

Teşekkür eder çünkü amacına ulaştı.

Benim volümü yükseltmek için soruları her an gittikçe daha da sınır zorlayıcı oluyor. Bunun gibi o kadar çok örnek var ki yaşadığım. Tekrarlayan, bunaltan.

Maya’ya her zaman kartlarımı açık oynamışımdır. Onu kandırmaca hiç oynamadık diyebilirim. Makyajı merdiven boşluğunda yapmak buna dahil olmaz ise 🙂 Geçen akşam arkadaşım ile buluşacağımı kendisinin de babası ile evde olacağını söylediğimde sakin bir şekilde karşıladı bana soru bile sormadı. Sadece benim makyaj yapmamı seyrederek ruj sürmemi ve saçlarını taramamı istedi. Ben de bir sevinç 🙂 Sinir krizi yaşamadan evden çıkabilme fikrine kapılmak bende. Sonra hazırlanması bitince hatun golden shot’ını yaptı suratıma. ” Tamam sen arkadaşın ile buluşmaya gidebilirsin. Ben de hazırım. Babam ile Taksim’e giderim sen gittikten sonra” Nasıl yaaaa????

Bir kız çocuğu annesi olarak eşimi kızımdan kıskanmıyorum fakat şu an bizim evde başka bir kıskançlık krizi yaşanmakta 🙂 HELP ME!

Bugün bir ara boynuma sarılarak ve gözlerime bakarak ” Seni çok Seviyorum” demesini de kendime ara gazı olarak alıyorum. Alayım di mi ?

HELP ME!

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir