Ne ince işçilik , ne ince detaylarmış. Biz elimize aldığımızda şöyle bir baktığımız bebek kurabiyeleri ne kadar zor yapılırmış daha iyi anladım. Artık insanlar doğum, doğum günü yada açılışlarda çiçek yerine yeni trend olan şirin kurabiyeler göndermeye başladı ki ben bundan çok memnunum .  Biz Maya ile Öğretmenler günü dolayısıyla İzmir’e kurabiye yaptırıp göndermiştik çiçek yerine, nasıl sevinmişti halamız.

Çiçek göndermek hem çok pahalı hem de ömürleri kısa olan hediyeler diyeceksiniz ki ” Nilay kurabiye ömürlük mü?” Hayır değil biliyorum ama istediğinizde de tüketebileceğiniz bir hediye. Hemde afiyetle!

Herneyse, kuzenimin sahip olduğu geçende paylaştığım www.cookiestime.com‘un mutfağındaydım. Yakından görünce bir kere daha anladım el işçiliği olan her iş daha bir zor daha bir zahmetli. Ay toz gelmesin, ay toz konmasın diye laboratuvar ortamındaydık nerdeyse 🙂 Doğacak olan Maya’nın kuzeni için kurabiyeler hazırladı kuzenim Olcay. Çok zahmetli ama bir o kadar da zevkli bir  uğraşmış. Ortaya her çıkan kurabiyede bir güldük, bir sevdik, bir eğlendik.

Emeğine, kollarına sağlık.

Hediye de yeni trend KURABİYE

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir