Maya kreşten dördüncü günü ateşli bir şekilde döndü. Aha! dedim içimden başlıyoruz. Maya’nın bağışıklık sistemi nedense hep aşağılarda dolanır,nerde mikrop virüs hemen yapışır bizim kıza.

Ne kadar özen gösterirsem göstereyim bir türlü yükseltemedim bağışıklık sistemini, zencefil, polen, ekinezya, multivitamin… Az buçuk artık beni tanımışsınızdır evde kimya laboratuvarı kurdum nerdeyse, yemeklerine ne katarsam biraz daha faydası dokunur da hasta olmaz diye.

O gece ateşimiz 39.5 derecede dolanınca riske girmeden acile gittik sadece yüksek ateşten bir süre acil serviste konakladıktan sonra eve döndük. Acilde ki doktorumuz mevsim geçişi, kreşin ilk günleri virüs bulaşabileceğini söyledi. Tamam haklıydı ama dört günde de bu virüs yapıştırırmı insanı yere. Vallahi yapıştırıyormuş.

Ertesi günde ateş düşmeyince 2 gece hastanede yatmak zorunda kaldık . Hastanede sadece yüksek ateş şikayeti olan kız eve gelince , salya sümük sonra ki gece de sanki karda yatmış da üşütmüş derecesinde bir öksürük başgösterdi kedide ! Resmen paçavra etti kızı sevgili virüs.

Sonrasında Maya ile işi bitmiş olacak ki ; bu sefer de bana ve sevgiliye sardı. İkimizde şu an öksürük, hapşırık ve boğaz ağrısı ile savaşıyoruz. Eylül ayında hiç hastalandığımı bilmem ama dedim ya nasıl bir virüs ise yapışıp kaldı üzerimize.

Tecrübeli anne arkadaşlarım hep diyorlardı ; kreşe başlayınca hastalıklara da merhaba! diyeceksin. Eee! tamam anladık da bu kadar erken de açıkcası beklemiyordum.

Merhaba Eylül, merhaba kreş ve merhaba hastalıklar…

P.S: Kreş günleri nasıl geçiyor diye sorarsanız eğer, o da ayrı bir yazı konusu. Şimdilik süper 🙂 sus sus aramızda kalsın ben bile inanamıyorum 🙂

Hastalık mevsimini açmış bulunuyoruz.

Yazı dolaşımı


Hastalık mevsimini açmış bulunuyoruz.” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir