Seni benim için Elif Şafak o kadar güzel dile getirmiş ki, yazamadan edemedim. İyi ki hayatımdasın bir elimin parmaklarını bile geçmeyen hatta tamamlayamadığım dostlarımdan en özelisin. Teşekkürler.

 Elif Şafak “Firarperest” adlı kitabında dostumu bana öyle güzel anlatmış ki.

Arkadaş bir esinti ise, ferah ve latif; DOST kuvvetli bir rüzgar demek. Arkadaş çiseleyen bir yağmur ise , dost  bir fırtına demek. Parçaları yerinden söken, tozu dumana katan, insanı sarsıp kendine getiren. O yüzden bu kadar azdır gerçek dostlar. Doğası gereği…

Dostların arasında olmak çöl ortasında kendini yemyeşil bir vahada bulmak gibidir. Kuruyan dilin suya doyar, daralan yüreğin  ferahlar, içindeki karamsarlık sisi perde perde kalkar. Dost umut demektir. Faniliğinle,eksikliğinle, kusurlarınla, takıntılarınla çok daha barışık hale getirir seni.  Herkese karşı billur bir köşk yahut camdan bir parça olan kalbin, dostunun elinde lastik bir top oluverir.  Dost atar topu yere, vurur duvardan duvara, genede bir şey olmaz. Lastik top seker,zıplar, ama kırılmaz. Dost yalakalık yapmaz, lafı dolandırmaz,  çat diye söyler meramını, sözünü sakınmaz. Dost ne dese kızılmaz. Ona kırılmak olmaz. 

Dosta açılan kredi yürek kredisidir. Faizsiz, peşinatsız. Ve yürek kredisinin ne dibi vardır, ne bitimi.”

Yüreğimde ki kredin hiç bir zaman bitmez, görüşemesek de sık sık, yüreğimdeki sesin halen kulaklarımda unutma ..

Dostuma….

Yazı dolaşımı


Dostuma….” için bir yorum

  1. Güzeller güzelim benim… Bu yazıyı nasıl da üstüme çektim 😉 Ama biliyorum… Senin yüreğini söylediğin ve yazdığın her kelimede neler yaşayıp, düşündüğünü, hissettiğini… BU kesinlikle benim dedim! Vallahi megolamanlığım tutmadı 🙂 🙂 Canım benim sen varlığınla ne kadar sen isen, yollarımız kesiştiğinden beri de bensin. Sende ne kadar sırrım, omuzun da ne kadar gözyaşım, anılarında ne kadar kahkahalarım var… sana ortak ettiğim dertlerim ve sevinçlerim… Ve eminim hala sakladığın ne kadar mektuplarım… Ve tüm bunlar benim varlığımın birer parçası ve onlar seninle yaşıyor. Aynı şekilde sen de benimle yaşıyorsun.

    “… görüşemesek de sık sık, yüreğimdeki sesin halen kulaklarımda unutma ..”

    SENİ ÇOK SEVİYORUM!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir