Caillou namı değer kayu . Bu yaz Maya’nın ikiz kuzenlerinden heveslenerek seyretmeye başladığı bazen yeter! dedirtecek kadar sakin bir çizgi film. Esasında bu kadar sakin bu kadar iyimser bir çizgi film ne kadar iyi daha karar verebilmiş değilim fakat o eski vurdulu kırdılı pokemon’dan bin kat iyidir eminim. Kayu’nun annesi rol modelim fakat bir kutu antidepresanda içsem o bayanın eline su dökemem.  Annemiz hem çalışan, hem ev işlerini yetiştirebilecek kadar becerikli ve o kadar da hızlı ki bunları yaparken çocuklarıyla oyun oynayabilecek, onlarla parka gidebilecek ve hiç sinirlenmeyecek bir tip.

Hayır! kesinlikle kullandıkları cümleler içerisinde yok, hep mutlu hep olumlu, hep yapıcı. Bence bu kadının sinirlerini aldırmışlar 🙂 Maya ve biz ailecek çok seviyoruz. Biz derken sevgili ve ben 30 dakikalık zaman diliminde vakit bulup bitirmemiz gerekenleri yapabiliyoruz, şu an bloguma yazabildiğim gibi. Abartıya kaçmayacak şekilde seyredilebilinir bir çizgi film, tavsiye ederim.  Ama genede benim çocukluğumun çizgi filmleri bir başkaydı ya!

Sadece canımı sıkan tek bir konu var, yayımlanan kanalda caillou’nun her şeyinin reklamının yapılması, kalemleri, müzik çalan halısı, çalışma masası, arabası yani daha ne sayayım. Çizgi filmden çok reklamı dönüyor can sıkıcı şekilde, şimdilik Maya pek ısrarcı değil ama bir iki sene sonra başlayacaktır Alalım! demeye…

CAiLLOU efekti 🙂

Yazı dolaşımı


CAiLLOU efekti :)” için bir yorum

  1. Duygularıma tercuman oldun Nilay’cım.gerçekten sinirlerini aldırmış bu hanım.ama sayesinde baya rahat ettim hani.ama işin ticari kısmı benide sinir ediyor.ha bide gerçekten bizim zamanımızdaki çizgifilimler bi başkaydı gerçekten: )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir