Maya doğmadan evvel market alışverişi yaparken çocuklara yönelik süt, yoğurt vb. ürünlerin paketlerinde ki çizgi film kahramanlarına bir türlü anlam veremezdim. Açıkcası çocuğun ilgisi için daha neler yapacaklar acaba ? der geçerdim.

Bir daha der miyim ya da aklımdan geçmesine dahi izin verirmiyim ? Tövbe 🙂

Kedimin sürekli karakterleri var hayatında ( Calliou’dan kurtulduk ) . Kovboy kız Jessi (zaman zaman Anne! Jessi oldum ben !dese de) Kovboy Woody, Buzz, Pamuk prenses, Deniz kızı, Sünger Bob ( bir kerecik olsun seyrettimi? Hayır. Ama tanıyor ), Tinkerbell, Arabalar……

Evet baya bir kalabalığız ve bu  kalabalık bana kediye yemek yedirme konusunda oldukça yardımcı şu sıralar. İştahsız olduğumuz kadar yemek yeme konusunda zorlayan bir tip benim kız. Hani demiştim ya size markette gördüğüm o çizgi film karakterleri ile süslü paketler benim çok işime yarıyor. Sütü, balı, yoğurtu artık daha kolay yer olduk. Paketlerin üstüne o  karakterleri koyduğuna göre var bir bildikleri değil mi ?

Burdan Balparmak’a, Danone’ye teşekkürlerimi iletiyorum. Bu arada söylemeden de geçemeyeceğim yoğurt u ev yapımı sevdiğim için ilk ambalajı açtıktan sonra atmıyorum içinde mayalıyorum. Eh tahmin edersiniz ki biz anneler organik olayına ve ev bütçesine katkıda biraz takığız 🙂

 

Birde Cevahir Alışveriş Merkezinde’ki Teknosa mağazasına teşekkür etmek istiyorum. Devasa mağazalarında elektronik eşyaları bakmaktan haz duymayan anneler ve çocukları için bünyelerinde yer ayırdıkları oyun alanı için. Babalar rahat rahat sıkılmadan gezerken, çocukları  oynarken biz annelerde mutlu mutlu nefes almaya vakit bulabiliyoruz. Teşekkürler Teknosa .

P.S: Birde yazmışlar duvara koca koca “Çocuklar mutlu olsun diye.” Valla ben daha mutluyum aramızda kalsın. 🙂

 

Bir daha mı?

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir