Şu sıralar Beyoğlu Belediyesinin çalışmalarından oldukça memnunum. Vatandaş olarak yaşadığınız ilçenin  belediyesinin sunduğu olanakların  ne kadarını biliyorsunuz? Ben bu seneye kadar belediyenin bizler için sunduğu fırsatlardan inananın bir haberdim?

Geçen Ekim ayında Maya için tam zamanlı olmayan , kendi yaşıtları ile beraber zaman geçirebileceği bir yer arıyordum

Çok tesadüf eseri Beyoğlu belediyesinin sunduğu 3- 5 yaş için oyun grubu saatini, keman , resim, piyano, temel fotoğrafçılık derslerini ücretsiz olarak verdiğini öğrendim.  

Van depremi zamanında acaba Beyoğlu Belediyesinin  herhangi bir organizasyon hazırlığı var mıdır? diye internet sitelerine girdiğimde gördüm ; bu etkinlikleri..

Ertesi gün aradığımda oranın yöneticisi olan Emine hanım ile görüştüm ve Maya haftada iki gün  iki saatten oluşan oyun grubu saatine dahil oldu. İlk başlarda severek hatta koşarak giderken yedinci dersten sonra yan çizmeye başladı, saatler uyku saatine çok yakın olduğundan mızmızlık yapmaya gitmek istemediğini söylemeye hatta daha da abartarak Dinazorların olduğunu ima etmeye başladı. Allahtan çok tatlı ve sevecen olan öğretmenlerimiz özellikle Çiğdem ve Yasemin yardımcı olmaya çalışmlarına rağmen Maya ikna olmadı ve biz yarı yılı 3 hafta önceden kapattık.  Müdiremiz Emine hanım , Maya nın kaydını silmeyeceğini Şubat tatilinden sonra tekrar denememizi  istedi.  İyi ki istemiş 🙂 

Şubat  yarı yıl tatilinin sonrasında anneler uyku saatinden dolayı oyun grubunun saatinin değişmesini istemişler ve 10:30 – 12:30 olarak düzenleme yapılmış.Ben yarı yıl tatilinden sonra tekrar deneyenilirmiyiz diye Emine hanımı aradığımda bizi geri çevirmeden kabul etti. Sabah olması bizim için mükemmel oldu , Maya kahvaltısını ettikten sonra hemen  evden çıkıyoruz ve uyku saatine yakın evde oluyoruz.

Maya arkadaşları ile beraber oyun oynarken ben de elimde kitabım 2 saat kendime nefes aldırıyorum , kitabımda yoksa fotoğraf makinem elimde , Taksim'i, Cihangir', ve İstiklal'i keşfediyorum . Bu aramızda kalsın aman Maya duymasın 🙂

Oyun grubumuz Cihangir'de ; Cihangir Sanat Atölyesi eğer daha fazla bilgi edinmek isterseniz buraya bir tık lütfen.

Beyoğlu Belediyesinin son zamanlar da başlattığı geri dönüşüm projesini, Cebinden Çek İlet programını sonuna kadar destekliyorum. Çöp ayrıştırma için sanırım insanlarımızın da biraz daha özverili olmaları gerekiyor. Biz evimizde Maya ile birlikte mavi kapak kumbarası ve onun da geri dönüşüme katkısı için çöp torbası yaptık. Sonuçta onun da bir katkısı olmalı yaşadığı dünyaya.

 

Ya siz , siz bugün çöpünüzü ve mavi kapaklarınızı ayırdınızmı?

 

 

Biliyormuydunuz?

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir