Geçenlerde Maya’ya çocuk şarkısı ararken youtube’da, Barış Manço’nun “Arkadaşım Eşek” parçasını görünce birden heyecanlandım; kendi çocukluğum geldi aklıma. Ne kadar çok sever ve dinlerdim. Birden parçayı çalmaya başlayınca Maya’nın da çok dikkatini çekti ve bir iki tekrardan sonra oda başladı kendince mırıldanmaya ve inanılmaz ilgisini çektiğini gördüm. 7’den 77’ye nin netteki görüntülerini de bulup ona izlettirmeye başlayınca da tepkisine baktım kedimin. İnanamadım kaç sene öncesinde çekilmiş olursa olsun Barış Manço’nun o sevgisinin elektriğini hemen hissetmişti; sonuna kadar da  pür dikkat izledi.

Sonra kendi iç sesim birden bana bir şey fısıldadı, doğru insan doğru işler yapınca kaç sene geçerse geçsin hatta buralardan uzaklara gitse bile o elektrik devam eder , kuşak sonrasında bile bunu görebileceğimizi anladım. Günümüzde yapılan bir çok gezi programı ve çocuk programına bakınca hiç biri asılları kadar başarılı olamadığınıbir kez daha  gördüm.

Barış Manço ne büyüksün! Ezgilerinle yaptığın işlerle gerçektende farkını farketmek biraz geç oldu kendi adıma ama  senin şarkılarınla büyüdüm sanırım kızımda seninle büyüyecek.

P:S: İlk sözlerini ezberlemeye başladığımız Türkçe şarkımız “Arkadaşım Eşek” oldu. 🙂 hatırlamak isteyene burda şarkımız.

Barış Manço ne büyüksün!

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir