Ah nasılda isterdim balık yemeni,  sana hep kedi diyorum ama sen benim tanıdığım kedilerden farklı çıktın. Bir türlü aramız iyi olamadı şu balıkla 🙂

Hoş normalde de yemek yemekle hiç alakan olmadığından senden balık tüketmeni istemem sanırım biraz fazla bir beklenti olurdu. Maya katı gıdalara geçtiğinden beri çorbalarımızda balık bulunmasına dikkat ediyordum ama istediğiniz anda taze balık bulamıyorsunuz. Zaten yemek yedirmek işkence birde balık çorbası içirmek ayrı bir kabus benim için. Artık balık çorbası yapmıyorum onun yerine 11.ayından itibaren balık yağı vermeye başladım kediye. Taze balık bulursam kesin yapılıyor çorba fakat haftada üç gün tüketin diyorya   doktorlar 🙂 ben bunu kedi de  değil üç haftada biri bile başaramadığım için balık yağı kurtarıcım oldu.

Eylül ayında başlayıp Mayıs ayına kadar her gün bir çorba kaşığı veriyorum. Faydasını çok gördüm ; hani anneler hep iştah açsın diye büyük bir hevesle alırlar ya balık yağını  o heves benim kursağımda kaldı . 🙂 İştah dışında çok işime yaradı neler mi dersiniz? Bir kere el-göz koordinasyonu, bir oyunla uğraşırken ki dikkat süresinin uzun olmasında, yani internette bulabileceğiniz omega3 sihiri hakkından her şeyi ben yaşıyorum.

Tabi balık yağı diyerek geçmemek lazım onlarında kendı aralarında grupları var nerde şişelendiği, hangi balıklardan üretildiği çok önemli. Ben ilk başlarda sevean seas kullanıyordum o keskin yağ kokusunun portakal ile bastırılmış olmasından dolayı; kedi her içmesinde öğürüyordu o ayrı.

Sonralarında biraz daha araştırıp doktorumuzla da konuşunca Carlston balık yağına döndüm. İçinde artı vitaminler yok,  olmaması şu anlamda iyiymiş, ağır metal olarak geçiyor A-C vitaminleri bu sebepten çocuklarda uzun süre kullanılmaması gerekiyormuş. Carlston’da katkı maddesi yok yazın dahi verebiliyorsunuz.  Portakal aromalısını içiyoruz ve öğürmüyor artık  kedi.

Balık yağı hiç alamayan yavrulara istersek omega 3 ‘ü semziotundan, keten  tohumundan ve özellikle cevizden de alabileceğinizi hatırlatmak isterim. Burdan da daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. TIK!

Şimdi izninizle kedi ile ufak bir yemek savaşımız var genelde kazanan belli (kedi) ama ben gene azimle devam ediyorum belki şans bir gün bana da döner diye.

Balık mı?

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir