Baharı çok ama çok severim, tazelenmeyi, mutluluğu hatırlatır ve hatta yaşatır sonuna kadar.

Nedense baharın ilk halini çok seviyorum ben son hali ile bir türlü barışamıyorum. İlkbahar’da uyanırsın ya uyuşukluktan, depresyondan, kanın kaynar, ılık ılık güneş şöyle bir yüzünüzü okşar, her şey uyanmaya başlar, toprak ayrı bir kokar yağmurdan sonra.Sokaklara atasın gelir kendini içeri girmek hiç istemezsin işte bu sebepten ben severim İlk halini baharın.

Sonbahar geldiğinde herşey uyumak zorundadır ya, tazelenebilmek için. Bitmeli ki yeniden başlayabilsin tekrar tekrar ve tekrar. Ne bileyim işte gökyüzü kendini griye çalmaya başladımı bana da sanırım ufak ufak basıyorlar. Bugünde hava böyle bizi karartınca kedi ile değişik bir kek yapıp, çay demleyelim dedik. Anne kız misafircilik oynadık 🙂 Kekimiz çok ilginçti bu sefer klasik fırında yapmayalımda tencerede yapalım dedik. Hem az dağınıklık oldu hemde kısa sürede pişti valla lezzeti ayrı bir güzeldi ; kedinin patileride kekin hamuruna değdiği içindir belki de.

Herneyse Sonbahar hoşgeldin…. Güzel bir yaz geçirdik biz,  dilerim sende bize güzel günler getirirsin.

 

 

Bahar sadece hep ilk olsan …

Yazı dolaşımı


Bahar sadece hep ilk olsan …” için 2 yorum

  1. Ben sonunu, sen başını derken baharları paylaştık ikisinin de gönlü alınmış oldu 😉 kekleriniz de nefis görünüyor bende istiyoruuummm!!!!!!!!!!! :))

    1. Zevkle ve itinayla yapılır… Azcık kedi patisi, anne sevgisi biraz unla karısınca sonu bu oluyor….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir