Her şeyde nasılda güzeldi akşam, evet biraz bayık bayık bakıyordu, ateşide yoktu sevgiliyle ölçtüğümüzde, ama ne olduysa sabah 4’de sayıklaymayla başladı. Ben önceleri rüya görüyor sandım ama birde titrediğini görünce olamaz! Ateş .. Fitil, ilaç derken ıgıh olacak gibi değil sarıp sarmalayıp Acıbadem Fulya’ya geldik. Doktorumuz Arzu hanım Maya doğduğundan beri takip ettiğinden o nerede bizde oradayız.

Sabahın 5’inde acil serviste olmak ne kadar da insanı geriyor, önceden sağlık sektöründe çalışmışta olsan hasta olan eğer senin yavrunsa daha bir hassas oluyorsun. Acil çocuk doktoru kediyi gördükten sonra geçen seneden beri peşimizi bırakmayan idrar yolu enfeksiyonu olabileceğini bir kaç test sonrasında da hastanede yatarak tedaviye başlanması gerektiğini söylediğinde, bende sinirler foraaaaa. Nedir bu sessiz gelen hastalıktan kedimin çektiği. Direkt ateş! başka belirti yok .

Herneyse hastanenin beşinci katı Çocuk bölümüne yatırıldıktan sonra ordaki hemşire arkadaşların ve diğer yardımcı kişilerin yakın ilgilerinden sonra bende bir rahatlama oldu. Maya’ya sanki kendi çocukları gibi davranmaları, damar yolu açılırken, böbrek sonografisi çekilirken hassas bir şekilde davranıp yapılan her şeyi ona ince detayına kadar anlatmaları çok ama çok etkiledi. Burdan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum onlara. Odamıza gelen oyuncaklar, boyama kartları, kalemler, çıkartmalar hele ki onun minnacık ayağına uygun terlikler inanılmaz hoştu. Birde köpek figürlü yastık ve çarşafı unutmamalıyım , kedi uyurken “köpekli battaniyem yerde?” diye ağladı bir süre.

Çocuk hasta en zorudur, hele ki anne-baba çocuğuna yardım edemediği düşündüğünden daha da bir çekilmez olur çalışanlara . Burda ki arkadaşlar o kadar güzel bu olayı çözmüşler ki ne anne-baba ne de çocuk çekilmez durumda değildik. İnsana insan değerini veren bir kurumda hizmet alabilmek için özel sağlık sigortası yaptırtıyoruz ve bunun sonucunda da gerçekten hizmeti sonuna kadar bekliyoruz . Burda   odamızın temizliğinden, hastabakıcısına, hemşiresine kadar herkes tam anlamıyla bekleneni verdiği için memnuniyetimi paylaşmak istiyorum .Yaşanan her negatif olayda şikayet edebildiğimiz gibi, hak edileni aldığımızda da hak edene teşekkürü vermek gerekir diye düşünüyorum.

Kedi nasıl mı ? Antibiyotik ve ağrı kesiciler sayesinde mışıl mışıl uyuyor bende size burdan yazabiliyorum. Her şey yolunda giderse yarın evimize taburcuyuz.  🙂

Ateş deme bana buz gibi olurum sonra…

Yazı dolaşımı


Ateş deme bana buz gibi olurum sonra…” için 5 yorum

  1. Nilay’ım çok geçmiş olsun , Daha beterinden saklasın ALlah cnmmm. Ne de kuzu kuzu oturmuş yatağına bayıldım pozuna valla…

    1. Sağol Arzu’cum. Şimdi toparladık evdeyiz, inşallah tekrarlamayacağını umut etmek istiyorum 🙂 Senide çok özledim görüşelim derim.

  2. merhaba Nilay Hanım biz acıbadem fulya hastanesinden mayayı ilk karşılayan 5. kat hemşireleri Eda ve Seçil 🙂
    yazınızı okuyunca çok mutlu olduk tamda mayadan bugün bahsederken. bizimle ilgili yazdıklarınız için çok tşk ederiz umuyoruz Maya iyidir,çok özledik sağlıklı günlerde görüşmek üzere.sevgiler.

    1. Sizleri nasıl unutabilirim ki 🙂 Her biriniz bizler için ayrı ayrı değerlisiniz. Az bile yazdım sizler için keşke daha fazla bahsedebilseydim sizden fakat hastane odasında o kadarcık yazabilme fırsatı buldum. Maya şu sıralar Allah’a şükür iyi, ara ara Dr. Arzu Özgeneci’ye kontrollere geliyoruz. İlk fırsatta yanınıza uğrayacağımıza söz veriyorum ayrıca geçen gün Halkla ilişkiler bölümünden arandık ve Maya’nın bayıldığı köpekli nevresimden hediye edeceklerini öğrendik çok ama çok mutlu olduk keza Maya’dan saklamıştık taburcu olurken. 🙂 Başarılarınızın devamını diliyorum ve iyi ki varsınız. Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir