Dolphinarium’da Yunus  gösterisi uzun zamandır Maya’yı götürmeyi planladığım bir mekandı. Zamanını bir türlü ayarlayamıyordum ki Grupanya’dan gösteri için indirim düzenlendiğini gösteren maili alana kadar. Hemen hiç düşünmeden hemen kaptım indirimli biletleri yoksa ben daha çok bekleyecektim kediyi Yunuslarla tanıştırmayı.

Geçtiğimiz Perşembe gününü ayarladık sevgili ile; sevgili ile diyorum esasında kediden daha çok sanki biz heveslenmiştik. Öyle hevesliymişim ki bir gece önce rüyamda yunuslarla yüzdüğümü  gördüm o kadar yani.

Gideceklere ufak bir iki izlenimimi yazmak isterim. Gitmeden evvel özellikle hafta içi gidecekler mutlaka tesisi arayayıp gösterinin olup olmayacağını öğrenin derim çünkü; gerekli kişi sayısını sağlayamadıkları zaman iptal edebiliyorlar. Biz şanslıydık arayarak gitmemize rağmen kişi sayısı az olduğundan belki iptal edebileceklerini söylediklerinde 15 kişilik bir arap turist kafilesi girdi kapıdan 😉

Tesisin içerisinde hediyelik eşya standında akıllı? bir iki bayan var bilginize fazla yaklaşmayın! derim. Zaten onlar sizinle değil direkt çocuklarla ilgilenip 10 tl ‘ya  ( aldıktan sonra eminim yarım saat sonra patlatacakları ) yunus şeklinde ki  balonu satmaya çalışıyorlar. Maya’yı yunus şeklinde ki kolye ile tav etmeye çalıştılar ama biz sabah erkenden gittiğimizden  afyonumuz daha patlamadığı  için  olacak ki  kedi pek ilgilenmedi 🙂

Gösteriye gelince , kesinlikle çok güzeldi. Hem çocuklar hem biz büyükler çok hoş bir saat geçirdik. Hatta bir ara aklımdan geçeni paylaşmak isterim. Eğitim şart derken Cem Yılmaz haklıymış, eğitim sonucunda Tango yapabilen, saksafon çalabilen bir Mors, Resim fırçası ile resim yapabilen bir beyaz balina ve diğer gösteri hayvanları eğitim alabiliyorlarsa biz insanlar neler neler yapabiliriz.  Yeter ki eğitim için gerekeni sağlayabilelim. Çoğunuz içinizden Nasıl yani? der gibi düşüneceğine eminim. Ama inanın o hayvancıkların eğitim ile neler yapabildiklerini sizde gördüğünüzde  çok şaşıracaksınız.

Foklar, beyaz balina, Yunuslar ve benim favorim Mors çok  etkileyici idi. Çocuklarlarınızla kaliteli zaman geçirmek için çok güzel bir fırsat. Eğer kışın gitmeyi planlıyorsanız havuzun olduğu salonu biraz  serin, bu sebepten sıkı giydirmenizde fayda olabilir minikleri.

Keyifli seyirler eminim çok hoşlarına gidecek minik afacanların. Maya yunusları ilk gördüğünde ” Anne! bak YUNUS!” diyerek çığlık atmasını uzun bir süre unutamayacağım sanırım .

Gösteri merkezinin bilgileri burda bilginize 🙂

 

[youtube_sc url=ryieEC07a7M width=360]

 

Anne bak YUNUS !

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir