Geçen sene yolun yarısı derken bir yaş daha gelmiş de kapımı çalmış. Ne iyi de yapmış , her geçen sene içimde ki yaşam enerjisi katlansın dursun , gelen geçen olaylara karşı gülebilmeyi de öğretsin bana bu 36 yaş, iki sene önce kafama taktıklarımı bu sene kahkahalar atarak uğurlamayı öğretsin.

36 yaş dediğin nedir ki?

Hayat bana göre bir kumbara, içinde ne biriktirdiğin önemli. Bozukluk mu yoksa gıcır gıcır kağıt paralar mı?
Ben kumbaramda sabır, arkadaş, kitap, gezilmiş görülmüş yeni yerler, keyifli anlar, yeni bilgiler ve hayatın cilveleri karşısında da biraz bozukluk biriktirmeye özen gösteriyorum.

Her sabah uyandığımda aldığım nefese şükreder ve güne devam ederim, güne süper başlayıp sonunda bazen kötü bitirenlerdenim. Her neyse; doğum günümde yanımda olan , hayatlarına dokunabildiğim, gönlünün, aklının kıyısında köşesinde bulunduğum herkese teşekkür ederim. Ani çıkışlarım olduysa da af ola 🙂 Sakin bir insan olamadığımdandır. Kızgınlıklarım, kırgınlıklarım geler ve geçer bazen Nemo’da ki balık Dori gibi olmayı seçerim 5 saniye sonrasını hatırlamam.

Bu yaşımda ne mi bekliyorum, o kalbimden geçeni bilir ve bana gerekeni verir. Sadece ekstradan Maya için sabır isteyebilirim 4 yaş sendromu bu şekilde geçiyorsa 16 yaşında gerçekten daha fazlasına ihtiyaç duyacağım sanırım.

Evrene koca bir teşekkür benden, bana öğrettiği ve öğretmeye çalıştıkları için özellikle sahip olduğum değerli iki varlığım için.

Sevgiyle

36 yaş nedir ki?

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir