Bir gün önce sağlıkla bıraktığınız annenizin ertesi sabah çalan bir telefonla yataktan kalkamadığını öğrenmek.

Aman Allah’ım ne kadar zor günler geçirdik şu üç haftadır. Uzun zamandır şeker hastalığının göz sinirlerinden sonra ayak sinirlerini de sinsi sinsi harap ettiğini ve sonucunda da şimdilik geçici gibi görünsede yürüyememesini görmek inanılmaz bir yıkım oldu bizim için. Her zaman savunurum sağlık her şeyin başı, hayatın tadı tuzu. Anneannemiz çok hastalandı, çok kötü anlarımız, çok ama çok kötü bittiğim anlarım oldu. Tamamdır buraya kadar dediğim bitişlerim oldu.

Nerdeyse dördüncü haftaya giriyoruz, biraz biraz toparlanmaya başladık 🙂 En azından yardımla da olsa yürümeye gayretli, şeker hastalığının öldürmediğini ama süründürdüğünü farketti. Bir müsibet bin nasihattan iyidir sözü bize cuk! diye oturdu. Yürüme eyleminin ne kadar basitmiş gibi görünsede esasında ne kadar da zor olduğunu, başkalarına sürekli muhtaç durumunda kalmanın yaşattığı zorlukların farkına varıldı. Bundan sonrasında artık hayata sarılmak annem için umarım bir eylem olur.

Biz mi neler yaşıyoruz kediyle bu sıralar. Çok HAYIR’lı bir döneme girdik. Evet yanlış okumadınız, her anımız hayırrrrrrrr! krizlerinde. Üzerinde olan ilginin bir anda hasta anneannesinin üstüne gidince, annesini sürekli gergin ve üzüntülü görünce ucundan kıyısından geçiriyoruz diye sevinirken 2 yaş sendromunu maalesef  inanılmaz uçlarda yaşamaya başladık. İkiz kuzenleriyle beraber olmamıza rağmen kedi için bu gergin ortamın içinde bulunmak onu inanılmaz yoruyor yaşadığı krizlerle, hele ki beni.

Zor bir dönemi atlatmaya çalışıyoruz ve atlattığımıza inanmak istiyorum. Evrene pozitif enerji göndersemde artık ne olur sende bana pozitif bazı eylemler göndersen diyorum. Bir yerleri toplarken bir yeri yıkmak en büyük endişemdi bunu sende biliyorsun. Ee sende artık biraz yardım etsende şöyle her şey bir yoluna girse 🙂

 

 

34 ‘ünden sonra hayat biraz daha mı zor ne?

Yazı dolaşımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir